9 fevralda keçirilmiş Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərin 119 dairədə keçirilən səsverməsinin nəticələrinə dair protokollar məlum olub.

BAKU.WS Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) “Seçkilər” İnformasiya Mərkəzinə istinadən xəbər verir ki, 5573 seçki məntəqəsinin 5208-də protokollar hesablanıb.

Aşağıdakı 6 seçki dairəsi üzrə seçki qutularının hamısı hələlik tam hesablanmayıb.

Hazırkı rəqəmlərə əsasən, 119 seçki dairəsində lider namizədlər müəyyənləşib və onların Milli Məclisin yeni tərkibində yer alacağı, demək olar ki, böyük ölçüdə müəyyənləşib.

Həmin siyahıda 41 nəfərin adı yenidir:

7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV CƏBİ HÜSEYN

63.5 %

52 / 52

12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ

XASAYEVA SƏBİNƏ SƏMƏD

48.5 %

37 / 37

14 SAYLI XƏZƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV SOLTAN TEYMUR

47.2 %

41 / 41

16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QƏDİRLİ ERKİN TOĞRUL

34.2 %

30 / 29

17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

ALLAHVERDİYEV ELNUR MARAT

47.9 %

28 / 28

24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

NURULLAYEVA KÖNÜL ORUC

46.1 %

35 / 35

27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

SALAHZADƏ ƏLİABBAS QALİB

57.6 %

39 / 39

29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ

ARPADARAİ NİGAR CAVİD

42.3 %

32 / 32

31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV ETİBAR QASIM

41.4 %

32 / 32

32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOVA AFƏT ƏBİL

64.9 %

31 / 31

39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV MÜŞFİQ CƏFƏR

45.8 %

31 / 31

41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOVA HİCRAN KAMRAN

30.4 %

33 / 33

43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HACIYEV EMİN MƏCİD

62.0 %

34 / 34

46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ

YUSİFOV İLTİZAM BALAYUSİF

49.5 %

34 / 34

50 SAYLI ABŞERON-QOBUSTAN SEÇKİ DAİRƏSİ

SEYİDZADƏ ŞAHİN KAMİL

44.6 %

51 / 51

53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ

RAFAİLOV ANATOLİY XAİMOVİÇ

44.1 %

76 / 76

54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

QURBANOV SADİQ HAQVERDİ

55.3 %

70 / 70

56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

MİKAYILOVA SEVİL ƏLİRAZI

43.8 %

44 / 44

57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAZADƏ ƏMİNƏ HƏMİD

64.9 %

42 / 42

59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏHMƏDOVA JALƏ FƏRHAD

59.7 %

40 / 40

61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ

RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU

21.4 %

41 / 41

62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLƏKBƏROV ƏZİZ YUSİF

49.0 %

39 / 39

63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV KAMAL XAQANİ

52.8 %

35 / 35

64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV RAMİN ƏLƏMŞAH

54.6 %

40 / 40

66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏHƏRRƏMOV BƏHRUZ ABDURRƏHMAN

52.9 %

44 / 44

70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV MƏŞHUR ŞAHBAZ

64.8 %

43 / 43

71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

İSGƏNDƏROV ANAR CAMAL

62.7 %

42 / 42

79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ

FƏRZƏLİYEV MURAD QOÇU

22.1 %

43 / 43

84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ

BAYRAMOV VÜQAR İBAD

71.0 %

73 / 73

85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROVA TAMAM ŞAMƏMMƏD

48.9 %

63 / 63

89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏFƏNDİYEV MƏZAHİR CAVİD

63.9 %

36 / 36

91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏN RAMİL SAHİB

51.7 %

42 / 42

93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

YILDIRIM FATMA VİDADİ

65.7 %

52 / 52

96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV ANAR İLYAZ

59.0 %

49 / 49

99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOV NURLAN URFAN

61.3 %

40 / 40

101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

ELŞAD MİRBƏŞİR

55.8 %

79 / 74

102 SAYLI SAMUX-ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏFƏROV NİZAMİ ABDULLA

64.0 %

51 / 51

104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ

NAĞIYEV ARZU NƏSİB

56.2 %

65 / 65

113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

İSKƏNDƏROV VÜQAR YAPON

52.9 %

30 / 30

120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV CEYHUN VALEH

63.9 %

78 / 52

122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ

GƏNCƏLİYEV TURAL BABAŞAH

56.7 %

13 / 13

Fərid ƏDALƏT
BAKU.WS