Hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) deputatlığa namizədlərinin siyahısı açıqlanıb. 
 
BAKU.WS "Report"a istinadən  xəbər verir ki, YAP 117 seçki dairəsindən deputatlığa namizəd irəli sürüb.  
Partiyanın mətbuat xidmətindən bildirilib ki, sentyabrın 15-də YAP İdarə Heyətinin iclası keçirilib. Toplantıda hakim partiyanı bu il noyabrın 1-də keçiriləcək parlament seçkilərində təmsil edəcək deputatlığa namizədlərinin siyahısı müzakirə olunub. Müzakirələrdən sonra YAP İdarə Heyəti namizədlərin siyahısını təsdiqləyib.
Yeni Azərbaycan Partiyasının namizədləri:
1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi
Talıbov Vasif Yusif oğlu
2 saylı Şərur seçki dairəsi
Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
İbrahimov Eldar Rza oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi
Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi
Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Əlizadə Aysel İsmayıl qızı
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Həsənova Samirə Yaşar qızı
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi
Zabelin Mixail Yuryeviç
13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi
Əliyev Rauf Asif oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi
Əliyeva Mehriban Arif qızı
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Aslanov Bayram Mirazim oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
İbrahimov Xıdır Mənsum oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
Əhmədova Lalə Kərim qızı
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi
İsmayılov İsmayıl Mübariz oğlu
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
Əsədov İbrahim Namizəd oğlu
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
Hacıyev Rahib Səfəralı oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi
Novruzov Elşad Mirzəli oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
Qədirov Kamran Dursun oğlu
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
Cabbarova Xatirə Qılman qızı
29 saylı Səbail seçki dairəsi
Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi
Abidova Zərnişan Heybət qızı
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
Abıyev Ağacan Qulam oğlu
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
İbrahimov Calal Ağarza oğlu
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
Ağrılı Aliyə Reyman qızı
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Fətiyev Xanlar Nuru oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Quliyev Musa İsa oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
Abdullayeva Leyla Arif qızı
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi
Babayev Muxtar Bahadur oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi
Əsgərov Nurlan Bəşir oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi
Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi
Nəbiyev Paşa Sədi oğlu
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi
Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi
Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
51 saylı Qusar seçki dairəsi
Badamov Azər Camal oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi
Həsənova Afət Əbil qızı
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi
Abramov Yevda Sasunoviç
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
Süleymanov Tahir Süleyman oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
Səlimov Eldəniz Adil oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
Əliyev İlham Əli Səftər oğlu
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
Qəribov Nizami İsməli oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Elnur Mehman oğlu
59 saylı Salyan seçki dairəsi
Ağabəyov İlqar Faiq oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi
Rəhimzadə Arif Qafar oğlu
62 saylı Saatlı seçki dairəsi
Rəşidov Nazim Sahib oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
Quliyev Elçin Bəybala oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi
Sadıqov Etibar Sadıq oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
Əliyev Nəriman Əlibala oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
Novruzov Rafiq Qafar oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi
Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
Ağayev Mənsur Rəsul oğlu
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
Rəcəbli Hadı Musa oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi
Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi
Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi
Əmirov Ramiz Cahangir oğlu
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
İsmayılov Şahin Əmir oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
Rzayev Tahir Musa oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi
Əliyev Sadiq Zamil oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi
Muradova Bahar Əvəz qızı
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
Eminalıyev Eyvaz Məhəmmədəli oğlu
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
Qurbanova Xuraman Kamal qızı
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
Mütəllimov Əlyunis Əlyusif oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi
Hacıyeva Ləman Amil qızı
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
Nəsirov Elman Xudam oğlu
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
Vəliyev İlqar Mahir oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi
Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi
İsgəndərov Gülağa Mirzağa oğlu
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
Xəlilov Sadiq Vaqif oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi
Mirzəyev Surxay Xasay oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
Həsənov Xaləddin Həsən oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi
Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
Qafarova Sahibə Əli qızı
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
Əliyeva Sona Sakit qızı
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
Məmmədov İlham Müseyib oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
Həsənov Rahil Qurban oğlu
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi
Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu
105 saylı Tovuz seçki dairəsi
Yusifova Rahilə Oruc qızı
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi
Qəhrəmanov Canpolad Kəmayıl oğlu
107 saylı Qazax seçki dairəsi
Əhmədov Zeynal Akif oğlu
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 saylı Balakən seçki dairəsi
Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
Bayramov Bəhruz Qurban oğlu
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi
Əliyeva Kamilə Əlağa qızı
112 saylı Qax seçki dairəsi
Heydərov Babək Yamil oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
Ağabəyov Xanlar Həsrət oğlu
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
Əhmədli Orxan Nofəl oğlu
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
Abbasova Gülnar Hadı qızı
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi
Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
Qurbanov Cavid Qənbər oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi
Məmmədov Elman Camal oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
 
BAKU.WS


TƏCİLİ KREDİT SİFARİŞLƏRİ